- Weather
- Russia
- Khabarovsk
- Ust'-Umal'ta
Current Weather Ust'-Umal'ta
Current weather for the city of Ust'-Umal'ta. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -2°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 5°C |
