- Weather
- Lithuania
- Klaipėda County
- Usėnai
Current Weather Usėnai
Current weather for the city of Usėnai. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 14. 5. (21:00)
13°C
feels like 12°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 48 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
