- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Unp’yŏng-dong
Current Weather Unp’yŏng-dong
Current weather for the city of Unp’yŏng-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
