- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Ungjil-li
Current Weather Ungjil-li
Current weather for the city of Ungjil-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 15°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
