- Weather
- North Korea
- South Pyongan
- Unch’ang-ni
Current Weather Unch’ang-ni
Current weather for the city of Unch’ang-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 9°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
