- Weather
- Germany
- North Rhine-Westphalia
- Übach-Palenberg
Current Weather Übach-Palenberg
Current weather for the city of Übach-Palenberg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1025 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
