- Weather
- North Korea
- Rason
- Uam-ni
Current Weather Uam-ni
Current weather for the city of Uam-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 13°C |
