- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Uai-dong
Current Weather Uai-dong
Current weather for the city of Uai-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 18°C |
