- Weather
- Republic of Iraq
- Al Anbar
- Tulūl al Mazrakah
Current Weather Tulūl al Mazrakah
Current weather for the city of Tulūl al Mazrakah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 41°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 32°C |
