- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Tū ‘Alī-ye ‘Olyā
Current Weather Tū ‘Alī-ye ‘Olyā
Current weather for the city of Tū ‘Alī-ye ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 28°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
