- Weather
- Federal Democratic Republic of Ethiopia
- Amhara
- Tsekhay Guya
Current Weather Tsekhay Guya
Current weather for the city of Tsekhay Guya. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 34 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 14°C |
