- Weather
- Spain
- Extremadura
- Torrejoncillo
Current Weather Torrejoncillo
Current weather for the city of Torrejoncillo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
Rain
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
28°C
feels like 29°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
