- Weather
- Greece
- Peloponnese
- Tóriza
Current Weather Tóriza
Current weather for the city of Tóriza. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 21. 5. (13:00) to 21. 5. (20:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
