Current Weather Torelló
Current weather for the city of Torelló. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 27. 4. (14:00) to 27. 4. (22:00)
Rain
Valid from 27. 4. (14:00) to 27. 4. (22:00)
20°C
feels like 22°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
