- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Tōrah Ghunḏêy
Current Weather Tōrah Ghunḏêy
Current weather for the city of Tōrah Ghunḏêy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 24°C |
