Current Weather Topeka
Current weather for the city of Topeka. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 27. 4. (04:00)
Flood Watch
Valid to 27. 4. (13:00)
16°C
feels like 16°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 67 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
