- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Tōp-e ‘Alam Bastah
Current Weather Tōp-e ‘Alam Bastah
Current weather for the city of Tōp-e ‘Alam Bastah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 6.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 1°C |
