- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Tongmak-kol
Current Weather Tongmak-kol
Current weather for the city of Tongmak-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 20°C |
