- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Tonghwa-ri
Current Weather Tonghwa-ri
Current weather for the city of Tonghwa-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
