- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Tongho-ri
Current Weather Tongho-ri
Current weather for the city of Tongho-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 13°C |
