- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- T’ŏ-gol
Current Weather T’ŏ-gol
Current weather for the city of T’ŏ-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
