- Weather
- Republic of Bulgaria
- Vratsa
- Tipchenitsa
Current Weather Tipchenitsa
Current weather for the city of Tipchenitsa. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 2. 5. (00:00) to 2. 5. (07:00)
6°C
feels like 5°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
