- Weather
- United States of America
- Missouri
- Terre Haute
Current Weather Terre Haute
Current weather for the city of Terre Haute. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid to 19. 5. (10:00)
Severe Thunderstorms
Valid to 17. 5. (06:00)
18°C
feels like 18°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 100 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 18°C |
