- Weather
- Republic of Iraq
- Kirkuk
- Tel Hamah
Current Weather Tel Hamah
Current weather for the city of Tel Hamah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 39°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 25°C |
