- Weather
- United States of America
- Nebraska
- Tecumseh
Current Weather Tecumseh
Current weather for the city of Tecumseh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid to 27. 4. (13:00)
20°C
feels like 20°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 69 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 15°C |
