- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Taygh-e Siyāh
Current Weather Taygh-e Siyāh
Current weather for the city of Taygh-e Siyāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 22 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
