- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Taygh-e Juft Kōl
Current Weather Taygh-e Juft Kōl
Current weather for the city of Taygh-e Juft Kōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 12°C |
