- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Taygh-e Darah-ye Anārak
Current Weather Taygh-e Darah-ye Anārak
Current weather for the city of Taygh-e Darah-ye Anārak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 39°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
