- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Tay-e Pazhak
Current Weather Tay-e Pazhak
Current weather for the city of Tay-e Pazhak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
