Current Weather Taverna
Current weather for the city of Taverna. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 30. 4. (19:00)
Wind
Valid to 30. 4. (19:00)
18°C
feels like 18°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 77 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
