- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- T’apsal-li
Current Weather T’apsal-li
Current weather for the city of T’apsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
