Current Weather Tappeh-ye Abū Şalībī Khāt
Current weather for the city of Tappeh-ye Abū Şalībī Khāt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 38°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 75 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 31°C |
