- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Tap-kol
Current Weather Tap-kol
Current weather for the city of Tap-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
