- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Tapah-ye Qarāwul
Current Weather Tapah-ye Qarāwul
Current weather for the city of Tapah-ye Qarāwul. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 24°C |
