- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Tapah-ye Payghōl
Current Weather Tapah-ye Payghōl
Current weather for the city of Tapah-ye Payghōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 13°C |
