- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Tang-e Mehrīān
Current Weather Tang-e Mehrīān
Current weather for the city of Tang-e Mehrīān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
