- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Tang-e Esrī
Current Weather Tang-e Esrī
Current weather for the city of Tang-e Esrī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 22 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 46 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
