Current Weather Tangag-e Moḩammad Ja‘farī
Current weather for the city of Tangag-e Moḩammad Ja‘farī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 30°C |
