- Weather
- Syrian Arab Republic
- Al-Hasakah Governorate
- Tall Kawrān
Current Weather Tall Kawrān
Current weather for the city of Tall Kawrān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 18°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
