- Weather
- Syrian Arab Republic
- Aleppo Governorate
- Tall Jarḩah
Current Weather Tall Jarḩah
Current weather for the city of Tall Jarḩah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
