- Weather
- Syrian Arab Republic
- Rif-dimashq Governorate
- Tall Abū ar Rummān
Current Weather Tall Abū ar Rummān
Current weather for the city of Tall Abū ar Rummān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 21°C |
