Current Weather Tal-e Gerdū
Current weather for the city of Tal-e Gerdū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 27°C |
