- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Taejil-li
Current Weather Taejil-li
Current weather for the city of Taejil-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 11°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 14°C |
