- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Taech’ŏl-li
Current Weather Taech’ŏl-li
Current weather for the city of Taech’ŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
