- Weather
- North Korea
- Rason
- Taech’o-do
Current Weather Taech’o-do
Current weather for the city of Taech’o-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 5°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 11°C |
