- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- T’aebong-ni
Current Weather T’aebong-ni
Current weather for the city of T’aebong-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 16°C |
