- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Sūkhvor Rashīd-e ‘Olyā
Current Weather Sūkhvor Rashīd-e ‘Olyā
Current weather for the city of Sūkhvor Rashīd-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 22°C |
