- Weather
- Kingdom of Sweden
- Västra Götaland County
- Stora Lövnäs
Current Weather Stora Lövnäs
Current weather for the city of Stora Lövnäs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 5°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 10°C |
