- Weather
- Germany
- Free State of Thuringia
- Steinach
Current Weather Steinach
Current weather for the city of Steinach. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid to 1. 4. (09:00)
Snowfall
Valid to 1. 4. (06:00)
Ice
Valid to 1. 4. (09:00)
2°C
feels like 0°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
