- Weather
- United Kingdom
- England
- Staines-upon-Thames
Current Weather Staines-upon-Thames
Current weather for the city of Staines-upon-Thames. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 4°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
